RABKA

  W malowniczej kotlinie (500-600 m.n.p.m.), u podnóża Gorców leży RABKA ZDRÓJ - miejscowość wypoczynkowa, od lat znana jako uzdrowisko dla dzieci. Łagodny klimat górskiej doliny, bogate złoża wód leczniczych oraz uroda gorczańskiej ziemi - to gwarancja zdrowego i spokojnego wypoczynku. Atrakcyjne położenie na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych sprawia ,iż miejscowość nasza jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania między innymi Krakowa, Oświęcimia, Zakopanego, Wadowic, Suchej Beskidzkiej, Szczawnicy oraz wielu innych godnych poznania zakątków Polski południowej.

  Leczenie klimatyczne w Rabce Zdroju może być prowadzone przez cały rok. W centrum uzdrowiska znajduje się Zakład Przyrodoleczniczy, który oferuje szeroką gamę zabiegów balneologicznych. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób układu oddechowego, alergii, układu krążenia, chorób reumatycznych, przewlekłych schorzeń układu nerwowego oraz cukrzycy.

  Rabka posiada wymarzone warunki do aktywnego wypoczynku: wyciągi narciarskie, lodowisko, wiele tras saneczkowych, ścieżki rowerowe ,szlaki turystyczne i spacerowe, korty tenisowe, ośrodki jazdy konnej, basen, miasteczko komunikacyjne oraz place zabaw dla dzieci. W wolnych chwilach warto zwiedzić: Muzeum Etnograficzne, pracownię garncarską, Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce oraz Galerię Jana Fudali i Ewy Łaczek-Daleki. Wielką atrakcją dla dzieci jest znany w całej Polsce Państwowy Teatr Lalek „Rabcio” oraz park zabawy i rozrywki „Rabkoland”. W centrum uzdrowiska znajduje się muszla koncertowa - miejsce licznych imprez w sezonie letnim: koncertów, festiwali, spotkań z folklorem oraz zabaw tanecznych.

Rabka ma w sobie coś, co sprawia, że chce się tu powrócić. Być może jest to zasługa cudownych krajobrazów, leczniczej mocy uzdrowiska, ciekawej oferty kulturalnej, czy też serdecznej gościnności mieszkańców. A może jest to coś więcej, coś – co przyciąga niczym magnes. By się o tym przekonać, trzeba po prostu przyjechać ,........, a potem - już tylko powracać.